Haber

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na telefon: Beni neden davet etmediniz?

Ankara’da CHP’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü etkinliğine katılmayan ve İstanbul’a yaptığı son üç ziyarette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında bulunmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, CHP lideriyle telefon görüşmesi yaparak nedenini sorduğu öğrenildi. etkinliklere davet edilmedi.

İKİ TARAF FARKLI KONUŞUYOR

CHP’de ‘değişim’ tartışmaları devam ederken, İBB Başkanı İmamoğlu’nun 8 Eylül’de Ankara’da parti genel merkezinde düzenlenen CHP’nin 100. yıl etkinliğine katılmaması ve Kılıçdaroğlu’nun son üç ziyaretinde de yanında olmaması dikkat çekti. İstanbul. Genel Müdürlük ve İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamalarda, ” haberlerİBB kaynaklarının verdiği bilgiye göre “verildiğine” işaret edilirken, İmamoğlu’na İstanbul olaylarıyla ilgili bilgi verilmedi.

İMAMOĞLU ARADI VE SEBEPİNİ SORDU

İddiaya göre İmamoğlu, bu nedenle Kılıçdaroğlu’nu arayarak, “İstanbul’a üçüncü kez geldin, yine bize geldin” dedi. haberler Yapmadın. “Bunun nedeni nedir?” O sordu. Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Yönetimi’ni işaret ederek, “Valilik bize haber vermedi mi?” “Özel sekreterlerimiz konuşsun” cevabını verdiği belirtildi.

“BU SORUNUN MÜDÜRÜ BEN DEĞİLİM”

Daha önce Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, kendisinin bilgilendirilmediğini ima ederek, “Bu sorunun muhatabı ben değilim. Bilginiz olmayan bir konuya cevap veremezsiniz” dedi.

KAFTANCIOĞLU: BİLGİ VERİLDİ

Konuyla ilgili açıklama İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. Kaftancıoğlu, kentteki olaylarla ilgili “İmamoğlu dahil tüm parti komitelerinin bilgilendirildiğini” belirtti.

ÖZTRAK: TÜM PARTİ YETKİLİLERİ BİLGİLENDİRİLECEK

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, önceki gün Merkez Yönetim Kurulu sonrası şu açıklamayı yapmıştı: “Genel Başkanımız bir ile gittiğinde o ildeki tüm parti yetkilileri o programdan haberdardır. İl başkanlarımız da bunun koordinasyonunu sağlıyor. Ekrem Bey aynı zamanda bizim belediye başkanımızdır.”

Kaynak: Haberler.com / Politika

haber-caybasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu