Haber

Kılıçdaroğlu son seçim vaadini sosyal medyadan duyurdu: Yurt dışına çıkış ücretini kaldıracağız

Seçimlere sayılı günler kala partiler siyasi kampanyalarını hızlandırdı. Sosyal medyayı etkin kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sık sık vaatlerde bulunmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu, son paylaşımında yurt dışı ücretleriyle ilgili yeni bir söz vermişti.

ELEKTRİK GELDİĞİNDE ÜCRETİ KALDIRACAK

İktidara geldiklerinde yurt dışı çıkış ücretini kaldıracaklarını söyleyen CHP genel başkanı da uygulamayı utanç verici olarak yorumladı. CHP, genel başkanının göreve gelmesinden 6 ay sonra uygulamaya son vereceğini açıkladı.

“HER ŞEY TARİHİN BOŞUNA GİDECEK”

CHP lideri, “‘Çıkış Ücreti’ dedikleri harcı 6 ay sonra kaldıracağız. Ülkemizde bunun gibi birçok utanç verici uygulama var, hepsi tarihin çöp kutusuna gidecek.” dedim.

İşte Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:

ÇIKIŞ ÜCRETİ NE KADARDIR?

Gidiş ücreti, Türk vatandaşlarının yurt dışına seyahat etmek istemeleri halinde ödemekle yükümlü oldukları bir ücret türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışına seyahatlerinden önce pasaport kontrolünde pasaport polisine çıkış ücretlerini ödediklerini gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu ücretin ödendiğinin kanıtı banka dekontu, vergi tahsilat belgesi veya fiziksel kaşe şeklinde verilebilir.

akdagmadenihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu