Haber

RT Arapça Sitesinden ‘Suriyeli Bakkalda Türkler Katledildi’ Başlıklı Yalan Haber Gündemde!

Esenyurt’taki tekel saldırısı Türkiye’de gündeme gelen olaylardan biri oldu. 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin de ağır yaralandığı olay, yabancı basında bile yer aldı. Bu haber sitelerinden biri de Putin tarafından desteklendiği belirtilen RT Arabic. Tekel saldırısını yayınlayan internet sitesi, olayı ‘Türkler İstanbul’da Suriyeli bakkal ve çalışanları katletti’ sözleriyle sundu. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir tekel bayisine giren 4 kişi, dükkanda oturan 3 kişiye saldırarak 2 kişiyi tabancayla öldürdü.

Türkiye’de gündeme gelen bu kan donduran olayda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybetti.

Saldırganların tamamının yakalandığı olay sadece ülkemizde değil birçok yabancı basında da yer buldu.

Tekel saldırısını yayınlayan sitelerden biri de RT Arabic adlı bir haber sitesiydi ancak saldırıya uğrayan kişinin Suriyeli olduğu belirtildi. Esenyurt’taki tekel baskını olayı, “Türkler İstanbul’da Suriyeli bakkal ve çalışanları katletti” sözleriyle servis edildi.

Ardından Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Suriyeli bakkalı Türklerin öldürdüğü” iddiası da yanlış değil. İstanbul Esenyurt’ta tekel bayiliğine düzenlenen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıda taraflar Türk vatandaşlarıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu