Ekonomi

Erdoğan asgari ücret için tarih belirledi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin kümelenme toplantısında yaptığı konuşmada ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Asgari ücretle ilgili olarak da Erdoğan, “Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer konuları da kısa sürede netleştireceğiz. Asgari ücret konusunu bugün bakanımla görüşerek inşallah yarın açıklayacağız. ve düzelteceğiz.” söz konusu.

“Enflasyon tepetaklak olacak”

Enflasyonun düşürülmesinde bir sorun olmadığını belirten Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu; “Yüksek enflasyonun ve hayat pahalılığının fırsatçı sebeplerini ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf ettik. İşçi, memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların fırsatçıların açgözlülükleriyle erimesine izin veremeyiz. Hızla ilerlemekten başka bir engel olmadı. Enflasyonu belirlediğimiz seviyelere çekmek Enflasyonun aşağı ineceğine şahit olacağız.”

Yeni paketleri hayata geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı, “İşletmeler için 250 milyar liralık paketi paylaştık. Merkez Bankası’nın yüzde 9’a indirdiği faizle bu önemli, yatırımcının yatırım yapmasını istiyoruz. Faizler yüksek değil, burada faiz yüzde 9, yatırım yapalım. “Yatırımdan sonra istihdam gelir, sonra üretimle, ihracatla, cari fazlayla büyüme gelir. Yılsonuna kadar Türkiye’nin bu yılı yüzde 4-5’lik bir büyüme ile kapatacağına inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu