Haber

KO-MEK, Kurban Bayramı öncesi eğitim verecek

Büyükşehir, Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar kapsamında Kurban Kesim Kursu açtı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kurban kesim sertifikası sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Kurban Bayramı öncesi kurban kesim kadrosu kursu için başvuruları almaya başladı. Eğitimlere her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda vatandaşın başvurması beklenirken, KO-MEK bugüne kadar toplam 1.818 kursiyere fedakarlık eğitimi verdi. 222 kursiyerin aktif olarak kurbanlık kadrosu kurslarını aldığı KO-MEK’e 2022-2023 döneminde www.komek.org üzerinden başvurular devam ediyor.

 

EĞİTİMLER ALANINDA UZMANLAR TARAFINDAN VERİLİR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Kurban Kesim Kursu açmak için başvuruları toplamaya başladı. Sağlıklı kesim, etin gerçek haliyle parçalanması ve sonrasında sağlıklı koşullarda saklanması amacıyla düzenlenen Kurban Kesim Kursu ile vatandaşlar bayrama kadar gerekli eğitimi almış olacak. KO-MEK ve Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen kurslar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Solaklar yolu üzerinde hijyene dikkat edilerek hizmet veren, hijyen ve teknoloji ile tam donanımlı İzmit Mezbahasında yapılıyor. tüzük.

 

ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

Toplam 20 ders saatinden oluşan kurs programı; “İş Sağlığı ve Güvenliği”, “İslam’da Kurbanın Yeri ve Önemi” ve “Kurban Süreci” modüllerinden oluşmaktadır. KO-MEK kursiyerlerine veteriner hekimler tarafından teorik bilgilerin verilmesinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin uzman çalışanları tarafından pratik uygulamalar da yapılıyor.

 

İSLAM ADAPLARINA KARŞI KESİN

Kurban Kesimi Kurs Programı’nı tamamlayan bireyler; İslam’da kurbanın değeri ve dini desteği, vekalet alma, tekbir alma, kurban keserken okunması gereken dualar, İslami usullere göre kurban kesme, yüzme ve parçalama konularında bilgi ve beceri sahibi olunması amaçlanır. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere her yıl olduğu gibi bu yıl da sertifika verilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu